19 Şubat 2011 Cumartesi

Kolera salgını? Kolera ve nasıl önleyebilirim? Kolera salgın hastalık.

Farklı ülkelerden gelen çok sayıda epidemiyologlar kolera salgını dünyanın geri kalanına Haiti yayılır ve bir salgın haline uyardılar.
kolera yayılması bu yıl cari oranı Kasım 2010 yılında Amerikan Sağlık Örgütü, uzmanların en iyimser tahminlere göre, hastalığın 400.000 kişi etkileyebilir.
Bir pandemi yeni bir virüs ortaya çıkması ya da karşı insan nüfusunun birkaç eş zamanlı epidemiler yüksek morbidite ve mortalite (örneğin kolera, grip, veba) ile dünya çapında ortaya çıkan hiçbir bağışıklığı olan bir enfeksiyon hastalığı ile karakterize bir salgın vardır.
Değil çok samimi domuz gribi salgını kolera salgını şey çok daha ciddi, çünkü hizmet şirketleri, ilaç üreticileri dünya vücuttan uzman Varzva eline olmamalıdır Dünya Sağlık Örgütü, ilan etti.
Kolera zaten Dominik Cumhuriyeti Haiti girmistir. Zaten kolera 1300 olgu kaydetti.
Kötü Venezuela olmak yaklaşık 300 kişi orada ABD ve Kanada'da vaka vardır zaten.
için ulusal ve küresel düzeyde ciddi bir değerlendirme, artık kimse tanımıyor.
Haiti'de, salgın nerede başladı, vaka sayısı 230 bin üzerinde insan yaşıyor. Fazla 4500 hasta hayatını kaybetti.
Dünyanın hemen hemen altı olan XIX yüzyılda başlayan ve Antartika hariç tüm kıtalara etkilenen kolera yedi salgınları, imha edildi. Bunlardan son Endonezya'da 1961 yılında patladı.
Geleneksel Hint kolera defalarca ve Rusya'da dağıtılan ve böylece Batı Avrupa ve Kuzey Amerika'ya ulaşmıştır.
Antik çağlardan bu yana kolera salgın hastalık, can alıcı binlerce halk arasında terör ve panik wreaking vardır.
kolera Activator vibrio choleraic ve onun denir. Birkaç ay su saklanabilir ve genellikle güvenli olmayan su sanitasyon veya implode düşer. Epidemiyologlar bazen kökeni tarafından şaşkın vibrio kolera sen su yutmak eğer vibrio ve "dokunulmaz" olabilir iken deniz veya nehir içinde banyo. Kolera vibrio ve düşük sıcaklıklara dayanıklı kadar 4 ay buz içinde yaşayamaz.
Hastalık öncesinde karın ağrısı olmadan, ani şiddetli ishal ile başlar. Sağlık görevlileri bu bol ishal diyoruz. Sonra enfekte iyice hasta başlar.
En büyük tehlike kolera organizma dehidratasyon olduğunu.
Nasıl önleyebilirim?
belirsiz kaynaklardan kaynar su olmalı. sadece su kaynatın Eğer bir dakika, bu tüm vibrio yok olacak.
olumsuz epidemiyolojik içki sadece şişe su, yıkanmış meyve ve orada pazarlardan satın sebze olan ülkelerde.
Her zaman yemekten önce ve tuvalete gittikten sonra ellerinizi yıkayın.

Kaddafi Internet erişimi durdurdu. yangın yılında Orta Doğu.

Kaddafi Internet erişimi durdurdu ve organize etmek için hükümet karşıtı protestocuların engellemek için çalışıyor.
Libya protesto gösterileri ile örtülüdür, katılımcıların 1969 yılından bu yana ülkeyi yöneten Albay Muammer Kaddafi, istifası konusunda ısrar
Tunus ve Mısır Deneyimi Libya satrap korkuyordu. Bu ülkelerde muhalefet aktif eylemleri koordine etmek için internet kullanımı. Mısır isyanı sırasında bir kaç gün internet kapalı idi.
Internet erişimi engellenmiş olan ve Libya'da, Amerikan şirketi Arbor Networks web trafiğinin izlenmesi konusunda uzmanlaşmış, dedi.
Katar El Cezire bu sıkışma ve Libya, farklı frekanslarda sinyal olduğunu kendi internet sitesinde de engellenir bildirdi.
Bugüne kadar Libya'da gösterilerde ölenlerin sayısı 84 kişiye ulaşmıştır.
Bingazi kentinde dışında, kitlesel protestolar şehirler Beyda, Adzhedabiya, Darnell, kıskançlık başladı.
Orta Doğu Libya, Yemen, Bahreyn, Irak, Cezayir, Suriye ve Ürdün'de büyük hükümet karşıtı protestolar arasında, sıcak. asker ve polisle çatışmalar ise zaten muhalefet eylemcileri ve yaralanan yüzlerce onlarca öldürdü.
Polis ve ordu merkezine gösterici Bahreyn Drove binlerce, yaklaşık 50 tanklardan, ülke Şeyh Hamad bin İsa el Halife kralı tarafından bizzat götürdü.
Bahreyn Petrol rafineri Co.i kraliyet sarayının kare koruma Dokuz güçlü silahlı kuvvetleri. Şiiler tamed değildir.

18 Şubat 2011 Cuma

Lady Gaga Şarkısı "tarihi This Way" bir lider Billboard Hot 100 binde oldu.

Lady Gaga Şarkısı "tarihi This Way" bir lider Billboard Hot 100 binde oldu.
şarkıcı dev bir yumurta içinde gizli, sahnede göründü gibi Lady Gaga, ilk kez fark edilmeden gitmiş değil, bu yılki Grammy Ödülleri ve grnsnden vakur töreni "This Way tarihi" onun yeni şarkı sundu.
Billboard Hot 100 Ağustos 1958 arası haftalık yayınlanır. isabet geçit ilk lideri Ricky Nelson için şarkısı "Poor Little Fool" dir. Son 50 yıl içinde formunu çok daha bin kere daha oldu, ama bazı şarkıları birkaç hafta boyunca ilk satırı edildi.
Whitney Houston ve Elton John ve Black Eyed Peas şarkı 14 hafta listelerde zirveye yerleşti.
Şarkısı "One Sweet Day", Mariah Carey ve bir grup Boyz II Men, 16 hafta üst oldu.

Bu İngiliz hizmet ödülü "Brit Bulgaristan'da çekilen klibi, bir kısmını gösterdi alın. Cheryl Cole ortaya koymuştur Rihanna onu ezmek söyledi.

"Brit" bu yıl kazananlar arasında kim İngiliz grup ödülünü aldı Yani, Take olduğunu.
Grup Bulgaristan'da geçen hafta çekildi onun yeni video Kidz, bir skandal koreografi sundu.
Klipleri ayaklanmalar ve huzursuzluk kullanılan kalkanlar ile polis memurları bulunmaktadır. Bu nedenle bu erken göstermek X Factor in koreografisini gösteremez Take oldu. Daha sonra TV üreticileri uygulama Londra'da şiddet öğrenci protestoları verilen uygun olmadığını karar verdi.
Rapçi Plan B, en iyi İngiliz sanatçı için ödül aldı. ateşe dansçıların yaptığı sunumda biri sırasında. Onun koreografi de gençler ve polis arasında çıkan çatışmalarda eğlence.
Kanadalı indie rock grubu Arcade Fire uluslararası grup ve albüm için ödüller ile "Brit" en iyi performans arasında yer aldı.
Dzhastiyn Bieber müzik sahnesinde en iyi uluslararası atılım için onurlandırıldı yaptı.
Cheryl Cole Rihanna İngiliz Müzik Ödülleri, "Brit hizmet sırasında aptalca bir aşkla bağlı olduğunu ortaya koymuştur. Böylece, Girls Aloud gelen şarkıcı sonbaharda Cheryl Cole gördüğü en güzel kadını olduğunu söyledi Barbados star dan şaka buluşuyor.
Rihanna en iyi uluslararası sanatçı için bir ödül aldı.
£ 10.000 için Dior ile bir elbise giyen geniş salon Londra O2 sahneye Amerikalı pop ikonu.

MLP Projenin Final başarısızlık ABD, Almanya ve İtalya-MEADS

Almanya ABD ilk daha fazla fon Meads vazgeçti sonra SAM "Patriot" yerine vardı füze savunması, yeni dizi geliştirmek için program ayrılmaya karar verdiler.
Raporu meclis bütçe ve Almanya Savunma Bakanlığı Federal Savunma Bakanı üyelerine gönderildi.
Rapor geliştirme aşamasından sonra, yeni bir hava savunma sistemi satın alınması dahil olmak üzere projenin daha da uygulanması planlanan olmadığını not eder. Almanya maliyeti 1,25 milyar ulaştı.
MEADS Almanya ret desteklemek üzere, o başlangıçta yeni sistem için şartlarını yerine olamaz ayırdığını söyledi.
Çayır kısa menzilli füzeleri ve insansız hava araçlarına karşı koruma fikriydi. Proje, ABD (58.1 si), Almanya (25,2 yüzde) ve İtalya (% 16.7) tarafından ortaklaşa geliştirildi.
Bu hafta başında, Kongre için bir program sundu Barack Obama, bütçe açığını azaltmak için. ABD ilk kez daha fazla fon Meads vazgeçti.

Çin büyük bir askeri güçtür. Çin ABD, Avrupa ve Rusya gider bir füze kurmuştur.

Genel olarak, Amerika Birleşik Devletleri istihbarat servislerinin Çin silah geliştirme hızını önemsemedi.
çeşitli kaynaklara göre 2010 yılında Çin resmi askeri bütçe, 76-78000000000 dolar olarak planlandı. Gerçek maliyeti yaklaşık 200.000.000.000 $ değer. Amerikan askeri harcama 636.000.000.000 dolar geçen yıl: Pekin ikinci Ancak, Amerika Birleşik Devletleri, ÇHC savunmaya daha fazla harcama.
Çin, 4000 mil daha geniş kapsama alanı ile bir füze geliştirdi söyledi Çinli yetkililer.
Amerikan istihbarat hızı ve son New York Times tarafından bildirilen Çin silah geliştirme derecesi hafife.
Bir Roket 2015 yılına kadar tamamlanacaktır oluşturun
Yeni füze deniz, kara, hava ve uzay hedefleyen grev olabilir. ancak Çin ve "siber saldırıları", savunmak mümkün olacak tam olarak nasıl tebliğ değildir. ABD'nin uzmanlar uzun yörüngesinde uzay uydu imha teknolojileri oluştururken Çin şüpheli olduğu dikkati çekiyor.
Daha önce Çin'de 2800 km aralığında uçak gemileri katil, füze DF-21d arması giriş doğruladı.

17 Şubat 2011 Perşembe

Formula 1 başlangıç söz konusudur. Kan Bahreyn sokaklarında.

Formula 1'de yeni sezon başlangıç söz konusudur. Bahreyn 13 Mart günü, ancak yeni şampiyonluk bulunmalı ülkedeki siyasi durum yarışın iptal soru kaldırdı.
Geçen hafta Bahreyn monarşiye karşı protestolar arttı. Onlar ve Tunus ve Mısır'da başarılı isyanları kaynaklandığında şimdi iki kurban aldı.
Üç kişi öldü, 230 kişi üzerinde Manama, Bahreyn başkenti merkez meydanında bir hükümet protesto göstericiler iterek, polis operasyonu sırasında yaralandı.
Polis kampı yok, protestocular kare kovuldular ve Manama sokaklarında avlamak için onları devam etti.
İnsan Hakları Bahreyn Merkezi, ülkede zorlu reformlar zaten Formula 1 yarış protestocuların bir hedef olabilir duyurdu.
Açıklamada askeri ordu "Manama kilit alanlarında kontrol söyledi.
Bu arada, Bahreyn muhalefet temsilcileri meclis 18 üye çatışmalarda ölenler protesto istifa iddia etti.

Eylem Komünizm. Müzeler ve kütüphaneler Çin'de şimdi ücretsizdir.

Çin'de, kütüphaneler için müzelere giriş ücreti ve yıllık abonelik ortadan kaldırır. Çin şimdi kültürel mekanları ziyaret etmek ve halk kütüphaneleri en son kitap ödünç ücretsiz yapabilirsiniz. Proje kültürel faaliyetleri desteklemek için bir program parçasıdır.
Amaç daha fazla müze ve kütüphaneler ve böylece eğitmek için ziyaret etmelerini teşvik etmektir.
Programı 2008 yılında başlatıldı. Daha sonra Çin'in başkenti olan 24 müze ziyaretçilerine ücretsiz olarak kapılarını açtı ilk şehir oldu. Şimdi bu uygulama tüm ulusal müzeler ve kütüphaneler ülkedeki tarafından kabul edilmektedir. bu giriş ücretleri artık gün olacak oda kalabalık olmadığı kaldırıldı beri, Pekin'de Ulusal Sanat Müzesi'nde küratör göre.
Çin müzeler ve kütüphaneler için büyük ilgi nedeniyle, bazı yöneticileri bir sisteme ve ücretsiz bilet ayırtmak için böylece kültürel mekanları ve halk kütüphaneleri için ziyaretçi akışının düzeyini ayarlamak ısrar ediyorlar.

Hüseyin Tantavi kimdir?

Mısır silahlı kuvvetlerin Yüksek Kurulu ve devletin gerçek başkanı Hüseyin Tantavi Başkanı.

Muhammed Süleyman Hüseyin Tantavi Ekim 1935 31 doğdu. Orada Nubian kökenli.
1956 yılında Mısır'da Askeri Akademisi'nden mezun oldu ve askerlik başladı. Daha sonra, 1971 yılında ve, yönetim ve personel Akademisi'nden mezun oldu, 1982 yılında Yüksek Askeri Akademisi'nde eğitim programlarına katılmıştır. askeri bilimler içinde tutuyor bir master.
1960 yılı sonunda yıpratma "savaş 1956 Süveyş krizi, 1967 yılında savaş ve 1973 Tantavi, piyade taburunun komutanı sırasında - Tantavi, İsrail ile çok sayıda silahlı çatışmalara katılmış Daha sonra mekanize bölünme, Pakistan ve Afganistan'da bir askeri ataşe emretti.
Buna ek olarak, Harp Okulu'nda öğretmenlik yaptı. Kasım 1988 yılında Mısır Cumhurbaşkanı güvenlik için özellikle sorumlu Cumhuriyet Muhafızları, başlı. 1990 yılında tekrar operasyonlarının başına getirildi.
Körfez Savaşı sırasında - 1991 yılında Mısır ordusu ve anti-Irak koalisyon koordinasyonundan sorumludur. Bu bağlamda, General Norman Schwarzkopf kuvvetlerine müttefik komutanı için özel bir teşekkür alır.
May 1991 yılında, Tantavi Savunma ve Askeri Üretim Bakanı olarak atandı. Ekim 1993 yılında Marshal alanına getirildi.
Tantavi beşinci Mısır Mareşal oldu.
1995 yılında Mısır silahlı kuvvetlerin komutanı oldu.
Egypt büyük ölçüde İsrail ile barışçı ilişkilerin bakım hakkında ABD, Tantavi tartışma mali yardımına bağlıdır 2000 yılında.
savunma bakanlığı görevine 31 Ocak Tantavi On Başbakan Yardımcısı ekledi. 11 Şubat 2011, Başkan Yardımcısı Ömer Süleyman, Mübarek istifa etti ve güç Tantavi önderliğindeki Silahlı Kuvvetler Yüksek Kurulu, elinde "dedi.
Mısır silahlı kuvvetlerin Yüksek Kurulunun iktidara geldikten sonra İsrail ile barış anlaşmaları da dahil olmak üzere, önceden sonucuna uluslararası anlaşmalara bağlılığını yineledi.
13 Şubat günü, 2011 parlamentonun dağılması ve anayasanın kaldırılması duyurdu.
Yönetim Kurulu Başkanı olarak Tantavi uluslararası düzeyde de içişlerine gibi de Mısır temsil etme hakkına sahiptir.

Mısır Akdeniz'e Süveyş Kanalı yoluyla İran savaş gemileri reddetti.

Mısırlı yetkililer Akdeniz'e Süveyş Kanalı, Kızıldeniz çapraz iki İran savaş gemileri reddetti.
elektronik ortamda İsrail yayınlara göre daha erken Akdeniz'e İran gemileri erişim İsrail Savunma Bakanı ve Mısırlı meslektaşı yapılan izin vermeme isteği.
İsrail tarafının korkuları İran gemilerinin nihai hedefi Suriye olmasıdır.
Istek herhangi bir nedenle vermeden reddedildi.
Tahran Suriye, Mısır ve eylemlerin kıyılarına gemilerini gönderme konusunda yorum yapmadı.
Bilgi resmi olarak teyit edilmemiştir.

16 Şubat 2011 Çarşamba

Formula-1 Super skandal. Formula 1'de 50 milyon dolar rüşvet?

Formula 1'de 50 milyon dolar rüşvet. Ecclestone liderliğindeki şampiyonluk CVC Capital Partners, sahibi yılın başında eski bir bankacı ile tutuklanmasının ardından yolsuzluk için kendi soruşturma başlattı. 2005 yılında CVC devlet bankası Bayerische Landesbank itibaren Formula 1'de yüzde hissesini 48 satış katılan Gerhard Gribkovski, yolsuzluk, dolandırıcılık ve eski işverenin haksız muamele ile suçlandı.
Olguların adil bir değerlendirme ve ilgili ihale yapılmamış suçlama. Bu yüzden Formula 1 ve bozulmuş bu nedenle banka öder. Onun eylemleri için o danışmanlık hizmetleri kılığına girerek 25 milyon dolar az iki komisyon aldı.
Savcılık tanıkların Gribkovski Ecclestone, bir danışmanlık ücreti değil, rüşvet gelen miktar aldı söylüyorlar.
Ecclestone ve soruşturma endişeli değil onun 80 yaşında olmasına rağmen alternatif aramak niyetinde değildir. "Onu başarılı diğerleri şarkıcı aramaya Frank Sinatra gibi. 'Ll Muhtemelen benim işi yapmak için üç veya dört kişi lazım."
Gribkovski CVC tutuklanması hakkında daha fazla Formula 1 edinimi konusunda onu ya da kimseye gizli ödemeler yalanladı. Daha sonra şirketin o şampiyonluk satışından sonra kalan şirketin yönetim kurulu, müdürü olarak 2007 yılında sadece 50 bin dolar aldı bir bildiri yayınladı.

Almanya Tunus mülteci kabul etmeyi reddetti.

Alman yetkililer, AB ülkeleri arasında Tunus mültecilere tahsis edilen AB, İtalya yardımcı olduğu fikrine karşı çıktı.
İçişleri Bakanı "Almanya dünyanın sorunlarını çözemez." Belirtti
Guido Westerwelle: "Biz Avrupa'nın sınırlarının kaldırılması gibi özgürlük anlayamıyorum." Westerwelle göre, memlekette asıl görevi mültecilere ev ekonomik durumlarını iyileştirmek yardımcı olmaktır.
Angela Merkel de Tunus mülteciler ve diğer Afrika ülkelerinde kabulü karşı: "Bir yandan biz ekonomik olarak bu ülkelere yardımcı olmalıdır, ancak diğer taraftan - kendi evlerinde kendi geleceğini kurmak daha dikkat çekmek için.

Güneş patlamaları. Güneş lekeleri 1158 hipertansiyon ve hipotansiyon ve kalp hastalığı olan insanları etkiler.

güneş ekvator diskin merkezinde bulunan Sunspots 1158, iki gün en güçlü güneş parlaması kaynağı X-ray radyo dalgalarına kadar uzanan güçlü radyasyon ile birlikte bu yıl olmasıdır. NOAA önümüzdeki günlerde aynı güneş lekesi yeni patlamalar öngörüyor. Bu patlama kısa dalga alıcılar üzerinde duyulabilir.
Jeomanyetik fırtınaların insanların sağlığını etkiler. Onlar hipertansiyon ve hipotansiyon ve kalp hastalığı olan insanlar için en tehlikeli oluyor. kalp krizi, felç ve hipertansif krizler yaklaşık% 70'i güneş fırtınaları sırasında kesinlikle vardır. Manyetik fırtınalar sık sık, baş ağrısı, migren, kalp çarpıntısı, uykusuzluk, düşük benlik saygısı eşlik ediyor canlılık azalma ve kan basıncı azaldı. Bilim adamları bu da dokulara az oksijen neden kılcal damarların kan akımı, yavaş manyetik alan dalgalanmaları nedeniyle olduğuna inanıyorum.
insanların% 75 kadarı manyetik fırtınaların olumsuz etkilerini hissetmeye.

Avrupa ordusu-ütopya ya da gerçek gelecek?

bir Avrupa ordusu kurulması ve AB üye ülkelerinin her 27 mevcut silahlı kuvvetlerin kapatılması geleceği ve alaka Avrupa Birliği'nin kendisi için tek gerçek kriterdir.
Birçok Avrupa ülkesinde savunma bütçelerini ve kuvvetlerini azaltır.
ABD ve NATO Avrupa savunma bütçelerinin azalması endişe, kendi web sitesinde Washington Post raporlar. İlk, Almanya askerlik ordusunun feshedilmesi açıkladı ve İngiltere ve Fransa'nın askeri tesis ve araştırma laboratuarları ortak kullanımı için planlarını açıkladı. Çoğu Avrupa ülkesinde azaltmak ya da savunma bütçeleri dondurma.
Soğuk Savaş, asker sayısını önemli ilk ve kaliteli eğitim değil sonra bazı stratejistler bir dünyada finansal zorluklar azalmalar ve gerçeği haklı. Savunma Bakanı ve NATO Genel Sekreteri, farklı bir görünüm de dahil olmak üzere ABD'de bazı üst düzey yetkililer.
"Azaltma çok büyükse, biz hangi demokratik toplum ve gelişen ekonomiye bağlı olarak güvenliğini garanti edemeyiz," NATO Genel Sekreteri Rasmussen "dedi.
ABD Savunma Bakanı Robert Gates de askeri bütçelerin Avrupa azalma kriz zamanlarında Amerikan askerlerinin daha fazla güven anlamına endişelerini dile getirdi.
bir Avrupa ordusu ve tüm 27 şimdiki ordularının kapatılması, Yaratılış aynı araçları çok daha güçlü ve battleworthy askeri gücü korumak için izin verecek.
Tabii ki bu fikir, hala dağınık ve yönetilemez AB'de bir ütopya olduğunu ve çok ABD'de popüler olan.

İngiliz kadınlar zevk için seks.

.


Veri 3500 kadın arasında yapılan anket ile ayrıca yatakta daha çok isteyen, cinsiyet tutumlarını değiştirdi sahip olduğunu göstermektedir. Dahası, bunların yarısı da cinsel aktivite başlatmak olduğunu söylüyorlar.
Üçüncü kadın veya evde şeyler yapmak onlara bir hediye almak için eşi veya partneri teşvik seks kullanımı ve yatak odası İngiltere'de online anket gösterilerinde daha fazla iş istiyorlar.
Ortalama zaman haftada bir, İngiltere'de en azından yatakta geçirdi. iki ya da haftada üç kez seks yetişkinlerin sadece% 8'i. günlük seks insanların% 1.4.
Çoğunluk sadece zevk için seks farkındayız.

Tottenham Crouch bir gol ile Milan yendi. Schalke Valencia çekti.

Tottenham Milan yaptığı ziyarette 01:00 ile çok önemli bir zafer oldu.
İlk yarı, ziyaretçiler baskısı ile başladı ama sadece polezhenie hedefleri ve yer almadı.
İtalyan ekibi ve pasif oynadı kapı Aurelio Gomez tehlikeye atabileceği.
Ikinci yarısında Milan daha açık bir oyun teklif ve maçı kazanmak için gitti.
harika bir birey koparma sonra toplantı sona ermeden On dakika Lennon ve Crouch ile geçiren, yüksek ram takımı için bu kadar önemli hedefi gerçekleştirmek için başarısız oldu.
Böylece Spurs evden ve dramatik bir hedefi var şansınızı en prestijli kulüp turnuvasına devam artış.
Valencia ve Schalke 04 takımları Şampiyonlar Ligi ikinci tur arasında ilk toplantıda kazanan alınamadı.
Dan 17 dakika maçta puan açtı. Daha sonra Roberto Soldado Valencia 01:00 kutunun içine akut mükemmel çapraz algılar.
Dengeleme amacı Alman ekibi için saldırı yaptım 64 dakikada son 1:01 attı gazisi Raul dedi.
hedef olarak, Raul Gonzalez onun 71 gol ile Avrupa turnuva tarihinin en etkili oyuncu oldu.
Dahası, bu rakibe karşı 17 saat attı ve Şampiyonlar Ligi'nde 139 oyun Paolo Maldini ile rekorunu egale.

15 Şubat 2011 Salı

Bulgaristan-sefalet. Bulgar Sosyalistler ulusal bir protesto hazırlamak.

Sosyalistler hükümetler 150 €, çocuk bakımı, 23 milyon avro ve dövize endeksli emeklilik için asgari ücret yükseltmek için çağrıda bulundu. onlar ayın sonuna kadar yaparsanız, Sosyalistlerin başkent ulusal bir protesto düzenleyecek.
Sosyalistler enerji yardımı alacak düşük gelir gruplarında daha kış sezonu için ek bir 25 € tarafından telafi çağırıyorum.
bu talepleri Sosyalistler yerine getirilmezse, onlar ülke genelinde kitlesel protestolara ilan edecek kim başkentte ulusal bir protesto mitingi ile mezun.

Javier Bardem, ikinci bir Oscar için doğru yolda "Goya" aldı.Javier Bardem prestijli İspanyol film ödüllerinde En İyi Erkek Oyuncu onurlandırıldı - "Goya". Penelope Cruz Husband "Güzellik" Alejandro Gonzalez Inyaritu rolüyle bir heykelciği aldı. Bant yabancı dilde film dalında Oscar aday gösterildi. altın heykelciği için kendini Javier Bardem mücadele ediyor. O, 12'den fazla filmde yer aldı ama Oscar için aday gösterilen "Night Falls, önce" filmiyle birlikte popüler oldu. Kazandığı Oscar ve Altın Küre (ikincil aktör) film. Bardem 2007 yılında Penelope Cruz ile bir ilişki başlar "İhtiyarlara Yer Yok Ülke", olmasa da halk için. Onlar Bahamalar Temmuz 2010 yılında evlendi. en çok ödül olan filmi "Goya" bu yıl İspanya İç Savaşı'ndan sonra ilgili dönem söyler aile dramı "ekmek" tir. Nora Navas - Şerit En İyi Yönetmen, En İyi Film ve Kadın Oyuncu seçildi. 

Radiohead'in yeni albümü 19 Şubat çıkacak.


Radiohead Cumartesi, 19 Şubat 2011 tarihinde yeni bir albüm yayınlayacak. Albümü "Limbs Kralı" olarak adlandırılır. 19 Şubat günü, dijital formatta (kimse MP3, şarkıları indirebilirsiniz, WAV ve) satın alınabilir. Buna ek olarak, albüm fiziksel ortam üzerinden çıkacak. Ancak, disk sadece Mayıs 2011'de satışa sunulacak. Kendilerini Radiohead, "Limbs Kralı" ilk albümü-Journal çağırdı. Alıcılar birkaç büyük poster ve resimleri ile 625 küçük kartların bir koleksiyon alacaksınız. "In Rainbows" Radiohead Önceki albüm Ekim 2007'de piyasaya çıktı. Başlangıçta bu internet üzerinden sadece dağıtıldı ve para miktarı bile serbest veya alınan ne ödeme yapmak mümkün oldu. Daha sonra albüm CD-ROM yayımlandı.


http://www.youtube.com/watch?v=BrZTNhW44-o
http://www.youtube.com/watch?v=jzjUjNPYzLg
http://www.youtube.com/watch?v=8nTFjVm9sTQ

Şampiyonlar Ligi Devam Battle. ikinci turda savaşta 16 en güçlü takım 
Tottenham Şampiyonlar Ligi'nde sadece ikinci kez görev yaparken AC Milan, yedi kez Avrupa şampiyonu olan güven ile San Siro gidecek. Önümüzdeki Spurs, sırt ve bel incinmesi tedavi ancak Hollandalı forvet oyuncusu Rafael van der Vaart bileşiminde döndü Galli orta saha oyuncusu Gareth Bale, güvenemezsiniz için. Milan - Tottenham BURAYA canlı izleyebilirsiniz! 

 
Valencia ve "Schalke 04 benimseyecekler ve ilk ev 14 yıllık bir Alman takımına karşı kazanmak için mücadele edecek. onu UEFA Kupası'nda ilk turda Bayern (Münih) 03:00 yenerek son bu başarısı Ekim 1996'da İspanyollar oldu. Valencia - Schalke 04 BURAYA canlı izleyebilirsiniz! 

Sekizinci Şampiyonlar Ligi finalinde iki katına: 15.02 Salı: Milan - Tottenham Valencia - Schalke " 16:02, Çarşamba: Roma - Shakhtar (Donetsk) Arsenal - Barcelona 22.02 Salı: "Kopenhag" - Chelsea Aslan - Real (Madrid) 23:02, Çarşamba: Olympique Marsilya - Manchester United Inter - (Münih) Bayern

 
Wembley Stadı'nda 28 Mayıs'ta başkentte futbolunun kulüpler nihai en değerli kupa benimseyecektir.

Film ve Televizyon Sanatları 2011 Ödülleri British Academy. 7 ödül ile "King of speech".Film ve Televizyon Sanatları British Academy tarafından verilen BAFTA Ödülleri, "Oscar iki hafta önce sunulmuştur. Onlar en sinema dünyasında prestijli için töreni başarı olasılığını önemli bir göstergesi olarak kabul edilir.
 
hangi aktör Colin Firth King George VI kekemelik görüntü yaratıyor Tom Hooper yönettiği "Kral konuşma", 14 aday dışında yedi ödül kazandı. Üç BAFTA ile David Fincher ve Christopher Nolan tarafından "Genesis" ile "sosyal ağ" dır. "King of speech" en prestijli kategorisinde Bafta kazandı - En iyi film için. En iyi yönetmen aktör Colin Firth alınan en iyi ödül ve David Fincher seçildi. En iyi kadın oyuncu ödülü "Black Swan" filmindeki rolüyle Natalie Portman gitti.Ödülünü oyuncu ve gebeliğin ileri dönemlerinde ve bu nedenle bizzat törenine katılmak edemeyeceğini söyledi yönetmen Darren Aronofski, verildi. Helena Bonham Carter ve Geoffrey Rush ve En İyi Kadın Oyuncu dalında onur duyduk En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu. Ön referans kazanan filmi "King of konuşma ve besteci Alexander Desplat orijinal müzik ödül getirir. Ödül eski Beatle Sir Paul McCartney tarafından bizzat Desplat sunuldu. En iyi yabancı dilde film için ödül Stig Larsson romanından "dövmeli ejderha ile Girl" grup müdürü Niels Arden Oplev verildi. En iyi Animasyon Ödülü gitti "Oyuncak Hikayesi 3". Şerit ve "Ben prokletnikat" ile yarıştı "Nasıl Train Your Dragon". 


http://www.youtube.com/watch?v=pzI4D6dyp_o&feature=player_embedded#at=14
http://www.youtube.com/watch?v=5jaI1XOB-bs&feature=related
http://www.google.bg/images?hl=bg&ds=yt&xhr=t&q=%D0%9D%D0%B0%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5+%D0%91%D0%90%D0%A4%D0%A2%D0%90,2011&cp=20&safe=off&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=vi&biw=1280&bih=685

14 Şubat 2011 Pazartesi

Formula-1. Alonso: "2011 yılında en önemli yeni Pirelli lastikleri ile birlikte çalışıyor olacak.

ekipleri ekipleri yaklaşık on dakika için bile biraz ıslak karışım koymak için bir şans kuru lastikler Pireli.Lek yağmur, her türlü denemeye başardık Jerez, Formula 1 sonunda Test oturum.
Ferrari sıralamalar Jerez bu hafta sonu davanın her gün üst oldu.
kuru lastikler Pirelli ve öğleden sonra tur uzun serisinin dört tip karşılaştırma - Fernando Alonso bir program önceki gün de takım arkadaşı Felipe Massa benzer üzerinde çalışıyor.
Fernando Alonso Formula 1 Jerez, üçüncü günden sezon testinin ilk yarısında Ferrari F150th Italia için hızlı oldu. testleri Ferrari yeni araba ile yapılan ise ciddi heyecan çift dünya şampiyonu, hayranları ile hafta sonu doldu duruyor.
Fernando Alonso 115 tur uzun bir dizi yeni lastik ve ekibinin bozulması ile ilgili birçok bilgi toplamak için İspanya'da birçok mil yaygındır yaptı.
Alonso yeni F150 otomobil İtalya başlık için rakipleri Red Bull ve McLaren defetmek mümkün olup olmayacağını belirlemek için reddetti yeni Pirelli lastikleri ile ekiplerinin çalışmalarına 2011 çifte dünya şampiyonu ünvanı için mücadele çok önemli olacağını söyledi. : ". 2011 yılında, en önemli yeni Pirelli lastikleri ile birlikte çalışıyor olacak yeni aracın ayarlarını işletim sıcaklığına ulaşmasını ve bozulma sınırı onlarla çalışmak için," Fernando dedi. "Biz, ancak bu açıdan zor iş ben sürdüm veya bilgi içinde daha kitinin hangi tip söylemeyeceğim. 'Ll Know ne kadar iyi Bahreyn şampiyonanın ilk yarıştan sonra Pazar günü yeni bir araba"
Nick Heidfeld üçüncü gününde en iyi zamanı yaptı İspanyol Jerez parça testleri ve muhtemelen Renault Kubica yaralı yerini alacaktır.

Grammy 2011. Jay-Z ve üç ödül ile Lady Gaga metal parçası ile en iyi Iron Maiden.

Grammy Ödülleri kayıt sektöründe üstünlük tanımak için kayıt Akademisi tarafından yaratılmıştı. Bu ABD'de düzenlenen müzik ödülleri dört yıllık gösteren biridir, diğerleri Şöhret Açılış Töreni Billboard Ödülleri, Amerikan Müzik Ödülleri ve Rock and Roll Hall vardır. Buna ek olarak, genellikle şubat ayında düzenlenen Grammy, müzik dünyasında Oscar eşdeğer olarak kabul edilir.
Bu yılki tören hastalıktan iyileşmekte olduğunu Aretha Franklin, şarkılarıyla ünlü şarkıcılar tarafından performansları ile başladı.
Rapçi Jay-Z ve eksantrik şarkıcı Lady Gaga, her biri üç prestijli kupa kazanmayı başardı, Grammy idaresi sırasında Eminem karşısında en adaylıkla adam gölgede bıraktı.
Lady Gaga yumurta törende geldi.
Jay-Z "Empire State of Mind" da Alicia Keys ile yaptığı düet olmak üzere üç ödül kazandı. 10 adaylıkla liderliğindeki Eminem, sadece iki Grammy ödülü aldı.
Kanadalı grup Arcade Fire Lady Gaga, "Kurtarma" Eminem, "Sen Şimdi Need" in "The Fame Monster" karşı "Suburbs" ile en iyi albüm için prestijli müzik Grammy kazandı "Lady Antebelum" ve "Teenage için Katy Perry "Dream.
iki Grammy Ödülü ile "Şimdi Need You". "Lady Antebelum" Yılın En İyi Kaydı dalında Grammy kazandı. "Sen Şimdi ihtiyacınız var" onun besteci Dave Haywood, Josh Bakım, Charles Kelley ve Hillary Scott kazandıktan sonra bu, Nashville akşam grup için ikinci büyük Grammy ödülü oldu.
Sir Paul McCartney hatta Iron Maiden ve, en iyi rock vokal dalında Grammy kazandı - metal en iyi parçası. en iyi enstrümantal ve Herbie Hancock yeni albümü için iki ödül aldı Jeff Beck kazandı.
Gecenin en şaşırtıcı kazanan için Arcade Fire ve Esperantsa Spalding (Esperanza Spalding) bağlanmıştır.
http://vbox7.com/play:f22f3a99
http://www.youtube.com/watch?v=cv_PncZpsTI
http://www.vbox7.com/play:e8c5eccc?r=google
http://vbox7.com/play:f22f3a99
http://www.vbox7.com/play:c58450a4?r=google
http://www.youtube.com/watch?v=oCis1P9dRxM
http://www.vbox7.com/play:845be208
http://www.dailymotion.com/video/xh0ugn_lady-antebellum-medley-live-grammy-awards-2011_music
http://www.youtube.com/watch?v=Fru2lWZ4i_A
http://www.youtube.com/watch?v=lEoFeo7NByI
http://www.youtube.com/watch?v=zz_INUGCseM

Bulgaristan'da Iron Maiden. Bruce Dickinson ve Sonisfiar Iron Maiden kilit aktörler.

Bulgar forumları neredeyse eminiz Bulgaristan Haziran ayında Iron Maiden. Moskova'da Konser, Bulgaristan için 21 Haziran tarihli, satış ve yeni gömlek gitti. gömlek From Maiden Sonisfiar "nın ikinci baskısı headliner olduğu henüz anlamak için.
Bruce Dickinson ve şirket seyahat festivalin ana aktörleri bu yıl, iki günlük etkinlik düzenleniyor hemen her ülkede gelecek vardır. Organizatör Balkan Entertainment olduğunu.
Tur bagaj 10 ton ile başladı.
Londra'da, havaalanı yetkilileri ısrarla az bagaj ile çıkarmak şarkıcı ve profesyonel pilot Bruce Dickinson verdi.
bir yavaşlamaya rağmen Iron Maiden Moskova'da indi.
Henüz olarak değil festival tarihleri yanı sıra kendisi için gruplar açıkladı. çağrılan isimler In Flames, bana ufuk getir Iron Maiden, Slipknot, Mastodon, Amorphis, Judas Priest, Whitesnake, aittir sanatçılar arasında. Organizatör Balkan Entertainment Şirketi yeterli kapasiteye sahip bir yer arıyor.

13 Şubat 2011 Pazar

Formula-1 Testleri 13/02/2011 Jerez

en iyi dört gün Jerez testlerinin oldu Rubens Barrichello kayıt ilk kez bugün. Brezilyalı başarı başka durdurmak FW33 öğleden sonra gölgesinde oldu - her şey Williams sorunsuz tamamen gitti.
Ancak, Barrichello oldukça asılı tur başardı, ama bu önceki gün önemli bir sorun oldu
Sauber, en fazla turu 115 ile Fernando Alonso rekor üçüncü kez ile Kobayashi ikinci kez. Böylece Alonso kadar bütün gün testler en km 1089.288 vardır. Bu yaklaşık 90 kilometre Schumacher daha fazladır.
Stres Ferrari ciddi izlenim yapmaya devam ediyor. Fernando Alonso tur birkaç uzun seri yapma, oldukça hatta hızını elde etti
Nico Rosberg bu sabah yolda durdu sonra zorundaydı sonra sadece 45 tur bugün kurtarmak için ekip arabasında motor değişti uzun süre boks kaldı başardı.

Jerez Sıralaması son günü:

1. Rubens Barrichello 1:19.832 Williams
2. Kamui Kobayashi Sauber 1:20.601
3. Fernando Alonso Ferrari 1:21.074
4. Sebastien Buemi Toro Rosso 1:21.213
5. Bruno 1:21.400 Renault Senna
6. Heikki Kovalainen 1:21.632 Lotus
7. Nico Rosberg 1:22.103 Mercedes
8. Sebastian Vettel Red Bull 1:22.222
9. Jenson Button 1:22.278 McLaren
10. Jerome Dambrozio Virgin 1:22.985
11. Paul di değiştirmek Force India 1:23.111

Türkiye'nin Son İslamlaşma. Atatürk'ün cumhuriyetin sonu.

Delicesine ciddiye Kemal Atatürk tarafından cumhuriyetin kuruluşundan bu yana Batı yanlısı reformları söylemek nedeniyle oldu İslamcı Erdoğan'ın elinde koz verdi bir devlet adamı ve askeri elit, pozisyonunu zayıflatacak, Türkiye'nin demokratikleşmesi için AB tarafından belirlenen şart.
Alınan biz referandumu kazandı şimdi Avrupa-Demokratlar "İslamcılar laik mahkemelerde gül bilinçsiz parçası ve Türkiye için son oyun ordu ve destekliyoruz. söz konusu ülkenin geleceği var.
Artık Türk polisi 162 kişilik mevcut ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hükümetini devirmek için komplo hazırlamakla suçlanan eski üst düzey komutanlar da dahil olmak üzere emekli subay olan tutuklamalar başladı.
sözde "Balyoz" iddialarını komplocuların deneme geleneksel laik askeri ve belirgin İslamcı kökleri ile iktidar partisi arasında güvensizlik yansıtmaktadır.
Erdoğan ve laik anayasanın herhangi bir planlı değişim yalanladı partisinin şimdi art arda üçüncü dönem kazanabilirsiniz Haziran seçimleri için sağlam bir favori.
Aralık ayı başında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "iftira" ve site sonra "dedikodu" yayılmasında Amerika Birleşik Devletleri suçladı "ABD yetkilileri yolsuzluk ve İslamcılığın Erdoğan suçlamak ABD Dışişleri Bakanlığı, gizli belgeleri yayınladı Wikileaks.
2004 ABD politikacı Eric Edelman belge olarak şunu yazdı: "Biz yakın kaynaklar Erdoğan'ın İsviçre bankaları sekiz hesapları var hükümetine duydum. Ayrıca, kimin lideri Erdoğan'ın iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi, İslamcı hareketi yasaklandı geldiğini söylüyor.
Türkiye'nin iktidar partisi, ülkenin daha ileri İslamlaşma ile ilgili iki önemli reformları geçirmek için başarısız oldu. Daha önce Erdoğan'ın partisi kalıcı onun kötü gizli İslamcı doğası nedeniyle yasağı tarafından tehdit edildi. siyasi kariyerinin Erdoğan'ın en çok o tarihsel ifade sırasında, ekonomik İslam'ın insanlık için tek kurtuluş buradadır.

Bulgaristan'a göç dalgası bekleniyor. Bu Schengen bir sınav olacaktır.

İtalyan hükümeti, İtalyan kıyıları sular altında yasadışı Arap göçmenlerin binlerce akını mücadele etmek için bir acil durum ilan etti. Üç gün boyunca onlar, ama çoğunlukla Tunuslular, 3000'den fazla kaçak göçmen geldi dün gece - 300'ün üzerinde.
Acil bildiri, bazı yasal formaliteleri önler sağlar hızla özel fon temin kullanılacak ve yerel yönetimler güçlendiriyor derhal harekete geçmek.
Kuzey Afrika göçmenlerinden Geliş Sicilya uzmanlaşmış merkezler ve kimlik ve belgelerin alınması için güney Apenin yarımada denir. İtalya Yetkililer insani felaket tehdidi ülke ile bağlantılı olarak AB ülkelerinden yardım istedi ve göçmen akışını sınırlamak için Tunus kıyılarında Frontex misyonu talep etti.
Orta Doğu ve Afrika için vizesiz seyahat rejimi için kendi sınırları açmak için Türkiye'nin kararı, Bulgaristan ve Yunanistan üzerinden Avrupa Birliği'ne kaçak göçmen dalgası yol açar.
Son yıllarda, Türkiye'nin Suriye, İran, Lübnan, Fas, Tunus, Libya ve Ürdün vizesiz seyahat anlaşmaları imzalamıştır. Irak dahil diğer ülkelerin vatandaşları, sınırda vize satın alabilirsiniz.
kamu maliyesi ve Schengen içine girdi ile daha fazla sorun üzerinde baskı yaratacak çünkü göçmen akışı istenmez.
göçmen akışını durdurmak için, Yunanistan iki ülke arasında doğal sınır oluşturan Meriç Nehri, yaklaşık 2 km batısında, Türkiye ile sınırı boyunca bir çit inşa etmeyi planlıyor.
Göçmen dalgası güney sınırları muhtemelen iki hafta içinde Bulgaristan ulaşacak.
Bu Schengen bir sınav olacaktır.

Mısır. Ordu göstericiler baskısı reddeder. Yeni Hıristiyanların saldırılar.

Mareşal Tantaui Huseyin, Mısır ordusu ve protestocular demokratik yönetişim konusunda farklı görüşleri vardır.
Ordu protestocular sivil yönetime güç neşeyle hızlı transfer baskısı reddeder, bu siyasi geçiş için zaman izin vermez. Protestocular bazı barikatlar ve Dispers ev kaldırmak için askeri tarafından çağrısını reddetti.
Mısır askerleri Kahire'de Meydanı Tahrir terk etmeyi reddetti protestocular onlarca çatıştı var.
Çatışmacı soru bu hükümet iktidarda kalmak bu kadar uzun olur.
Mübarek güç teslim askeri çağırdı Müslüman Kardeşler, sivil hükümeti tarafından yönetilen zaman en kısa sürede bunu ileriye taşımak için.
Başka bir çakışma sorununu İsrail ile barış vaadidir.
maalesef Kıptiler (Hıristiyanlar) ve Müslümanlar arasındaki dini gerginlikler Çok tırmanan.
Yeni üç Hıristiyan kiliseleri saldırıları artıyor.
Cumartesi günü kuzey Mısır silahlı Hıristiyan kiliseleri saldırılar gerçekleştirdi.
Bu gadget'ta bir hata oluştu

Popüler Yayınlar

Gizlilik Politikası


DoubleClick DART AdSense görüntüleyen veya Google sertifikalı reklam ağları katılan web sitelerinde görüntülenen reklamlar, Google tarafından kullanılan "Çerez".
Bir reklam görüntüleme, veya üzerine tıkladığınızda, "çerez" kurulacak tarayıcınızın mümkündür.
Bu "tanımlama" toplanan verileri yönetmek ve sitenize veya yayıncı sitelerde reklam göstermek, hem de ağ boyunca daha iyi yardımcı olmak için kullanılır.
Tedarikçiler - Google gibi üçüncü şahıslar, web sitesi kullanıcılarına önceki ziyaretlere dayalı reklamlar göstermek için "cookies" kullanmaktayız.
"Çerez" DART kullanımı Google ve ortaklarının kendi ziyareti ve / veya diğer web sitelerine göre kullanıcılara reklam yayınlamak için izin verir.
Kullanıcılar opt-in reklam ziyaret ederek, bir "cookie" DART kullanmayı seçebilirler.